Kada reikalingas vairo traukių keitimas?

Vairo traukės – tai labai svarbi vairavimo sistemos dalis, kuri jungia vairo stebulę ir pavarą. Traukės perduoda judesį į ratus (judesys sugeneruojamas sukant vairą), todėl nuo jų priklauso ne tik vairavimo komfortas, bet taip pat ir eismo dalyvių saugumas. Jei ši automobilio dalis sugenda  ar susidėvi, reikalingas vairo traukių keitimas, kurį gali pasiūlyti ne taip ir mažai autoservisų.

Kaip atliekamas vairo traukių keitimas?

Kai planuojama pakeisti vairo traukes, pirmiausia automobilį reikia pakelti. Tuomet vairo traukė yra atsukama nuo stebulės, atjungiama nuo vairo mechanizmo, ir galiausiai atjungiama nuo vairo traukės antgalio. Vairo traukės yra sujungtos specialiais lankstais, kurie leidžia pakabai judėti aukštyn ir žemyn. Nors keičiant vairo traukes ne visada yra būtina pakeisti vairo traukės antgalį, tačiau tą rekomenduojama atlikti. Nors kartais vairo traukių keitimą nusprendžiama atlikti savarankiškai, tačiau tai gali sudaryti tam tikrų sunkumų, todėl tuomet, kada norima užtikrinti, kad darbai bus atliekami tikrai kokybiškai, rekomenduojama kreiptis į patyrusius meistrus.

Dažniausi vairo traukių gedimai

  • Vairo traukės sudyla ir pradeda klibėti;
  • Vairo traukių antgaliai sudyla ir pradeda klibėti;
  • Vairo traukės sulenkiamos šoninio smūgio priekiniu ratu;
  • Suplyšta apsauginės vairo traukių gumos, todėl vairo traukes ir jų antgalius sugadina patenkantis purvas.

Ką dar svarbu žinoti?

Vairo traukių sujungimai yra padengti guminiais gofruotais korpusais, kurių būklė privalo būti patikrinta keičiant traukę. Jei korpusas yra pažeistas, jį būtina pakeisti nauju. Kiekvieno vairo elemento eksploatavimo laikas yra labai panašus, tad tuomet, jei keičiama traukė vienoje automobilio vairo pusėje, svarbu patikrinti traukės būklę, esančią kitoje vairo pusėje. Taip pat pakeitus vairo traukes svarbu atlikti ratų suvedimą.

Pasirinkite tinkamiausią autoservisą

Autoservisų, kuriuose yra atliekamas vairo traukių keitimas, yra tikrai nemažai, todėl galite pasidomėti, kokie autoservisai yra sulaukę geriausių įvertinimų, ir kuriuose jų nustatytos paslaugų kainos yra tikrai palankios. Palyginę, ką gali pasiūlyti skirtingi autoservisai, tikrai galėsite atrasti pačius tinkamiausius pasirinkimus, ir tuomet beliks tik susitarti dėl jus dominančių paslaugų teikimo.