Automatinės bėgių dėžės remontas: kada to galima išvengti?

Jei automobiliu tinkamai rūpinamasi, įvairių jo gedimų tikrai bus galima išvengti, todėl svarbu žinoti, kokie veiksniai turi neigiamą poveikį automatinei bėgių dėžei. Jei bus laikomasi specialistų rekomendacijų, automatinės bėgių dėžės remontas gali būti gerokai atitolinamas. Taigi, ką svarbu žinoti apie automatinės bėgių dėžės priežiūrą?

Vairuokite pakankamai švelniai

Specialistai rekomenduoja pirmiausia leisti varikliui apšilti: jei iš karto bus spaudžiamas akceleratoriaus pedalas, apsukų skaičius staigiai pakils, ir pavaros bus perjungiamos pernelyg grubiai. Natūralu, kad tai lems kur kas greitesnį automatinės bėgių dėžės dėvėjimąsi, tad pasistenkite, kad taip nenutiktų. Jei jums tektų įklimpti sniege ar purve, automobiliui negalima leisti buksuoti įprastame režime – būtina įjungti rankinį valdymą. Jei automobilis sugestų, ir jį tektų tempti, svarbu žinoti, kad tą galima daryti tik gana nedidelį atstumą – ne daugiau nei 20 km, o greitis turėtų būti ne didesnis nei 40 kilometrų per valandą. Jei šių rekomendacijų nebus laikomasi, didelė tikimybė, kad anksčiau ar vėliau bus reikalingas automatinės bėgių dėžės remontas. Taip pat patartina bent kartais naudoti rankinį stabdį, nes priešingu atveju jis gali užstrigti ar visai nebeveikti.

Nepamirškite patikrinti tepalų kiekį ir kokybę

Svarbu įsitikinti, ar tepalų lygis yra pakankamas, tačiau prieš tai vertėtų užvesti variklį ir sušildyti automobilį. Rekomenduojamas tepalų lygis yra nurodomas automobilio naudojimo instrukcijoje, todėl labai svarbu atkreipti į tai dėmesį. Ekspertai pataria bent kartą per mėnesį patikrinti tepalus, ir nepamiršti to padaryti prieš ilgiau trunkančią kelionę.

Dažniausi mitai

Nors neretai galima išgirsti sakant, kad automatinės bėgių dėžės remontas yra reikalingas gerokai dažniau nei mechaninės, tačiau tai tikrai nėra tiesa. Automatinė transmisija labiau reaguoja į netinkamą eksploataciją, tačiau tuomet, jei automobilio priežiūra yra pakankamai gera, dažnesnių gedimų neužfiksuojama. Taip pat gana dažnai manoma, kad automobiliai su automatine transmisija sunaudoja daugiau degalų, tačiau ir tai nėra tiesa. Sunaudotų degalų kiekis įprastai priklauso nuo to, kaip yra važinėjama automobiliu, todėl labai svarbu išsiugdyti tinkamo vairavimo įpročius.