Kodėl gali būti reikalingas stabdžių remontas?

Automobilio gedimai nedžiugina nė vieno vairuotojo, tad visada svarbu ieškoti galimybių, kurios padėtų to išvengti. Stabdžių remontas – autoservisuose gana dažnai teikiama paslauga, kuri gali būti reikalinga ir dėl netinkamos stabdžių priežiūros. Taigi, ką daryti, kd įvairių stabdžių gedimų pavyktų išvengti?

Prasta stabdžių skysčio kokybė

Vairuotojai visada turi pasirūpinti, kad naudojamas stabdžių skystis būtų kokybiškas, tad čia vertėtų atsiminti posakį, kad taupus moka du kartus. Už stabdžių skystį verčiau mokėkite daugiau, tačiau būkite užtikrinti, kad jo kokybė yra tikrai nepriekaištinga. Taip pat labai svarbu įsitikinti, kad stabdžių skysčio kiekis yra pakankamas. Esant skysčio trūkumui sistemoje ima kauptis oras, todėl stabdžiai dėvisi greičiau. Jei tai nėra laiku pastebima, anksčiau ar vėliau yra reikalingas stabdžių remontas.

Laiku pakeiskite stabdžių trinkeles

Taip pat svarbu pasirūpinti, kd stabdžių trinkelės būtų laiku pakeičiamos, nes įprastai jų komplekto pakanka nuvažiuoti apie 30 000 km. Jei trinkelės nėra laiku pakeičiamos, tokiu atveju stabdant automobilį yra girdimas metalo girgždesys.

Retas rankinio stabdžio naudojimas

Jei rankinis stabdis yra naudojamas pernelyg retai, tokiu atveju rankinio stabdžio lynas ima rūdyti ir įstringa. Būtent tai neleidžia stabdžių trinkelėms normaliai funkcionuoti, todėl svarbu nepamiršti, kad rankinio stabdžio naudojimas yra labai svarbus. Vienas dažniausių stabdžių gedimų – tai užstrigę galiniai stabdžiai, kurie neleidžia ratams laisvai suktis.

Pernelyg dažnas staigus stabdymas

Vairuotojams, kurie pernelyg staigiai stabdo automobilį, su stabdžių gedimais tenka susidurti kur kas dažniau. Stabdžių remontas gali būti reikalingas dėl stabdžių diskų deformacijų, kurios atsiranda dėl staigių darbinės temperatūros pasikeitimų.

Jei laikysitės stabdžių eksploatacijos rekomendacijų, stabdžių gedimų pasitaikys gerokai rečiau, tad automobilio priežiūra jums kainuos gerokai pigiau. Niekam ne paslaptis, kad stabdžių remontas gali būti tikrai nepigus, tad pasirūpinkite, kad jo neprireiktų. Vis dėlto, jei jums bus reikalinga ši paslauga, galėsite susirasti tokių autoservisų, kuriuose stabdžių remontas būtų atliekamas tikrai palankiomis sąlygomis, taigi, pasidomėkite, ką gali pasiūlyti įvairūs skirtingi autoservisai, ir tikrai rasite pačias palankiausias galimybes.