Amortizatorių keitimas: kodėl svarbu tą atlikti laiku?

Amortizatoriai – tai viena svarbiausių automobilio važiuoklės dalių, kuri užtikrina, kad važiavimas būtų sklandus. Jei amortizatoriai yra sugedę, tai turi įtakos automobilio važiavimui bei saugumui. Amortizatoriai išlaiko ratų sukibimą su kelio danga, ir net tuomet, jei kelias yra gana nelygus, amortizatoriai užtikrina, kad kelionė bus komfortabili. Kai ši važiuoklės dalis sugenda, reikalingas amortizatorių keitimas, nes priešingu atveju važiavimas bus nestabilus.

Periodiškai patikrinkite amortizatorių būklę

Sugedę amortizatoriai taip pat kenkia ir kitoms automobilio pakabos dalims: vairo traukėms, šarnyrams, stabilizatoriams, ir t.t. Labai svarbu, kad automobilio amortizatorių būklė būtų periodiškai patikrinama, o tuomet, jei pastebimi tam tikri amortizatorių gedimai, juos rekomenduojama pakeisti naujais. Automobilių gamintojai neretai pateikia rekomendacijas, kiek kilometrų įveikus amortizatorius reikėtų pasikeisti naujais, todėl galite atkreipti dėmesį ir į šias rekomendacijas.

Kokios yra dažniausios amortizatorių gedimo priežastys?

Amortizatorių keitimas gali būti reikalingas tuomet, jei ši automobilio dalis yra netinkamai sumontuota, jei plyšta jų gumos, išteka tepalas. Jei taip nutinka, ima kauptis smėlis ir purvas, o tai gali sugadinti važiuoklės dalį, ir kiekvienos kelionės metu važiuoklės būklė tampa vis prastesnė. Niekam ne paslaptis, kad amortizatorių keitimas kainuoja pigiau nei važiuoklės remontas, tad tuomet, jei norite išvengti didelių išlaidų, laiku patikrinkite amortizatorių būklę.

Kaip pastebėti, kad laikas keisti amortizatorius?

Amortizatorių keitimas dažniausiai rekomenduojamas nuvažiavus maždaug 80 000 kilometrų, tačiau skirtingų automobilių rekomendacijos gali varijuoti. Keitimo laikotarpis taip pat gali priklausyti ir nuo to, kokia kelio danga važinėjama, nuo vairavimo įpročių, ir t.t. Apie poreikį amortizatorius pakeisti naujais gali išduoti tepaluoti stūmokliai, sumažėjęs automobilio manevringumas, taip pat galima pajusti, kad važiavimas tapo ne toks stabilus, koks buvo anksčiau.

Kreipkitės į patyrusius meistrus

Autoservisų, kuriuose yra siūlomas amortizatorių keitimas, rasime ne taip ir mažai, tad galite pasidomėti, kokie autoservisai yra sulaukę paties palankiausio įvertinimo. Dažnai yra teiraujamasi, kiek gali kainuoti amortizatorių keitimas, tad palanku palyginti, kokias kainas yra nustatę skirtingi autoservisai, ir tai padės priimti tam tikrą sprendimą.