Pavarų dėžės remontas – gana dažnai teikiama paslauga

Pirmosios automatinės pavarų dėžės buvo pagamintos JAV, ir labai greitai sulaukė susidomėjimo kitose šalyse. Šiandien maždaug 90 procentų automobilių turi būtent automatines pavarų dėžes, kurios anksčiau ar vėliau ima ir sugenda. Pavarų dėžės remontas – autoservisuose gana dažnai teikiama paslauga, tačiau tuomet, jei pavarų dėžės priežiūrai skirsite pakankamai dėmesio, įvairių gedimų tikrai bus galima išvengti. Taigi, ką daryti, kad pavarų dėžės tarnavimo trukmė būtų kuo ilgesnė?

Nepamirškite pakeisti tepalus

Kiekvienam vairuotojui turi būti žinoma, kad pavarų dėžės tepalus reikėtų pasikeisti nuvažiavus maždaug 60 000 kilometrų. Jei tepalų būklė bus tikrinama profilaktiškai, tokiu atveju galėsite išvengti įvairių pavarų dėžes gedimų: nors kai kurie automobilių gamintojai nepateikia rekomendacijų, kada vertėtų pasikeisti pavarų dėžės tepalus, tačiau labai svarbu būti atidiems. Be jokios abejonės, tepalų keitimas kainuos gerokai pigiau  nei pavarų dėžės remontas, todėl specialistai taip pat pataria atsargiai rinktis tinkamus tepalus – jie turi būti pritaikyti jūsų automobilio pavarų dėžei.

Vairavimo įpročiai – taip pat labai svarbūs

Pavarų dėžės remontas gali būti reikalingas ir dėl to, kd paprasčiausiai pavaros yra pernelyg agresyviai perjungiamos, todėl svarbu turėti tai omenyje. Jei vairuojama pernelyg grubiai, pavarų dėžė greičiau susidėvi, todėl to geriausia išvengti. Jei įklimptumėte purvyne ar sniege, geriausia automobilį ištraukti su kita transporto priemone, nes priešingu atveju rizikuojate pakenkti transmisijai.

Kaip pastebėti pavarų dėžės gedimus?

Jei pavarų dėžė yra sugedusi, jungdami pavaras galite išgirsti traškėjimą arba ūžimą. Taip pat vairuotojai gali pastebėti, kad keičiant bėgius juntamos vibracijos ar net girdimas trenksmas.  Labai svarbu nedelsti, ir pagalbos kreiptis į patyrusius autoservisų meistrus, nes priešingu atveju gedimai gali tapti itin rimtais. Kol gedimai yra gana smulkūs, pavarų dėžės remontas yra atliekamas pakankamai greitai, o jo kaina nėra labai didelė, tačiau tuomet, jei uždelsiama, remonto darbai gali būti tikrai nepigūs. Visada tikimasi, kad automobilis bus pakankamai greitai suremontuotas, taigi, pastebėję tam tikrus transporto priemonės darbo nesklandumus iš karto kreipkitės į specialistus.