Diskų ir kaladėlių keitimas – paslauga geresniam stabdžių sistemos funkcionavimui

Kiekvienas vairuotojas turi pasirūpinti ne tik savo, bet taip pat ir kitų eismo dalyvių saugumu, todėl vairuojama transporto priemonė privalo būti techniškai tvarkinga. Stabdžių sistemos gedimai gali tapti didelės nelaimės priežastimi, todėl svarbu pasirūpinti, kad taip nenutiktų. Kai automobilio stabdžiai ima netinkamai funkcionuoti, tai gali reikšti, kad reikalingas stabdžių diskų ir kaladėlių keitimas, taigi, svarbu išsirinkti tokį autoservisą, kuriame šie darbai bus atliekami tikrai kokybiškai.

Kaip pastebėti, kad stabdžių kaladėlės jau yra nusidėvėjusios?

Kai kuriuose automobiliuose esančios stabdžių kaladėlės turi specialius daviklius, kurie stebi kaladėlių dėvėjimąsi, ir tuomet, kai pastebimi nusidėvėjimo ženklai, apie tai pranešama vairuotojui. Jei automobilio gale yra sumontuoti būgnai, nustatyti stabdžių kaladėlių būklę gali būti šiek tiek sudėtingiau, tačiau tuomet, jei įtariate, kad jas gali tekti pakeisti naujomis, vertėtų kreiptis į autoservisų meistrus. Nors kiekvienam yra žinoma, kad diskų ir kaladėlių keitimas turi būti atliekamas kuo anksčiau, tačiau šių rekomendacijų laikosi anaiptol ne visi vairuotojai.  Labai svarbu neignoruoti stabdžių kaladėlių skleidžiamo cypimo, nes būtent tai gali įspėti apie kaladėlių nusidėvėjimą.

Kada reikia pakeisti stabdžių diskus?

Diskai – taip pat labai svarbi automobilio stabdžių sistemos dalis, todėl būtina laiku pastebėti jų nusidėvėjimą ir pakeisti naujais. Palanku tai, kad stabdžių diskai įprastai turi ant jų iškaltus minimalius storio matmenis, tad tuomet, jei stabdžių diskai tampa plonesni nei nurodyta, juos reikėtų pakeisti naujais. Nors tai atrodo gana elementaru, tačiau vairuotojai kartais laukia, kol stabdžių diskai apskritai nustoja funkcionuoti, ir tik tuomet kreipiamasi į specialistus, tačiau taip elgtis tikrai nereikėtų.

Diskų ir kaladėlių keitimas šiuo metu yra siūlomas daugybėje autoservisų, tad tikrai visada bus galima pasirinkti tokį, kuris paslaugų teikimą siūlo iš tiesų palankiomis sąlygomis. Gali būti svarbu tai, kiek kainuoja šios paslaugos, kokių įvertinimų yra sulaukę skirtingi autoservisai, ir, žinoma, taip pat dažnai domimasi, kokie autoservisai yra įsikūrę pakankamai patogioje vietoje. Visa tai įvertinę tikrai galėsite atrasti tokius autoservisus, kurie galėtų geriausiai pateisinti jūsų poreikius.