Kada reikalingas rankinio stabdžio remontas?

Stabdžiai – labai svarbi automobilio sistemos dalis, todėl tuomet, jei pastebimi tam tikri gedimai, labai svarbu kreiptis į specialistus, kurie gali juos pašalinti. Rankinio stabdžio remontas – autoservisuose gana dažnai teikiama paslauga, o priežasčių, kodėl gali prireikti remonto, tikrai nestinga. Taigi, kokie yra dažniausi stabdžių sistemos gedimai?

Stabdžių suporto gedimai

Jei stabdžių suportai yra pažeidžiami korozijos, natūralu, kad gali atsirasti stabdžių sistemos gedimų. Dėl korozijos poveikio gali susidėvėti apsauginės gumelės, kurios saugo judančias suporto dalis, todėl labai svarbu laiku pastebėti pažeidimus. Dėl tokių pažeidimų rankinis stabdis gali veikti pernelyg silpnai arba apskritai sugesti, ir tuomet bus reikalingas stabdžių suportų restauravimas. Natūralu, kad rankinio stabdžio remontas kainuotų brangiau nei apsauginių gumelių pakeitimas, todėl pasirūpinkite, kad remonto darbai būtų kuo paprastesni.

Stabdžių būgnų gedimai

Kai kurių modelių automobiliai vietoj stabdžių suportų ant galinių ratų turi sumontuotus būgnus, tad tuomet, jei pastebimi rankinio stabdžio darbo nesklandumai, gedimų priežastis gali slypėti stabdžių kaladėlėse ar jų mechanizme. Dažniausiai gedimai nustatomi tada, kai automobilių detalės yr nusidėvėjusios, arba kai jas pažeidžia rūdys.

Netinkamas stabdžių skystis

Stabdžių skystis turi būti keičiamas tam tikru nurodytu intervalu, nes priešingu atveju tai gali lemti stabdžių sistemos elementų nusidėvėjimą. Taip pat labai svarbu pasirūpinti, kad būtų naudojamas tinkamas stabdžių skystis, nes tai taip pat turi didelę įtaką stabdžių sistemos funkcionavimui.

Troso striginėjimas

Rankinio stabdžio remontas gana dažnai reikalingas ir tuomet, kai rankinio stabdžio trosas ima striginėti. Dažniausiai taip nutinka tuomet, kuomet troso apsauga yra pažeidžiama, ir į ją patenka drėgmė bei purvas. Troso apsaugos vidus gali imti rūdyti, ir tuomet troso judėjimas tampa ne toks paslankus. Būtent dėl šios priežasties stabdžių diskai ir kaladėlės gali imti kaisti, o stabdžių diskų dėvėjimasis tampa netolygus. Jei gedimai yra labai sudėtingi, stabdžių kaladėlės gali apskritai nustoti veikti.

Netinkamai funkcionuojantys stabdžiai gali tapti rimtų nelaimių priežastimi, tad pastebėję, kad rankinio stabdžio veikimas tapo prastesnis, kuo skubiau kreipkitės į meistrus.