Kada reikalingas vairo kolonėlės remontas?

Nėra nė vienos automobilio detalės, kuri nebūtų pakankamai svarbi, todėl būtina savo transporto priemone tinkamai rūpintis. Deja, įvairios automobilio dalys eksploatuojamos tik tam tikrą laikotarpį, todėl anksčiau ar vėliau yra reikalingas detalių remontas arba keitimas. Vairo kolonėlės remontas – autoservisuose gana dažnai teikiama paslauga, kuri gali būti reikalinga tada, kai sukant vairą prireikia daugiau pastangų. Vairo kolonėlė užtikrina, kad vairo sukimo metu automobilio ratai yra tinkamai pasukami, tačiau tai nėra vienintelė vairo kolonėlės funkcija. Taip pat ji svarbi ir dėl to, kad susidūrimo metu yra kontroliuojamas energijos išskaidymas, o tai reiškia, kad auto įvykio metu vairuotojas išvengs pernelyg stipraus smūgio į vairą. Vairo kolonėlė praverčia tuomet, kada tenka montuoti tam tikras automobilio dalis: greičio dėžes, matuoklius, ir pan.

Kada būtinas vairo kolonėlės keitimas?

Sugedus vairo kolonėlei dažniausiai yra pastebima, kad sukti vairą tapo gerokai sunkiau, ir tai gali reikšti, kad reikėtų pasikeisti vairo kolonėlę. Jei pakliūtumėte į kritinę situaciją, su stabiliai veikiančiu vairu galėsite kur kas paprasčiau sukontroliuoti automobilį, tad vairo kolonėlė gali turėti didelę įtaką jūsų saugumui. Kartais pasirenkamas ne vairo kolonėlės keitimas, bet jos restauravimas, todėl galite pasvarstyti, kuris šių sprendimų bus palankesnis.

Kaip atliekamas vairo kolonėlės keitimas?

Pasikeisti vairo kolonėlę tikrai nėra taip paprasta, kaip gali pasirodyti iš pirmo žvilgsnio, todėl šį darbą visada rekomenduojama palikti patyrusiems meistrams. Vairo kolonėlė turi būti sumontuojam tam tikruose nustatytuose taškuose, todėl atliekant šiuos darbus negalima padaryti nė menkiausios klaidos. Taip pat būtina pasirūpinti, kad montavimo metu būtų garantuojamas visiškas sandarumas, tačiau papildomų medžiagų, padedančių užsandarinti vairo kolonėlę, naudoti nepatartina.

Kaip pasirinkti autoservisą?

Vairo kolonėlės keitimas siūlomas įvairiuose autoservisuose, tad visada galėsite rasti labiausiai tinkančią galimybę. Palanku įvertinti, kaip įvairius autoservisus vertina klientai, ir tai jums tikrai padės priimti vienokį ar kitokį sprendimą. Taip pat galite palyginti, kokias šios paslaugos kainas yra nustatę skirtingi autoservisai, ir tai padės paprasčiau nuspręsti, kokia autoservise vertėtų apsilankyti.