Mechaninės bėgių dėžės remontas: kada jis reikalingas?

Mechaninė bėgių dėžė keičia varančiųjų ratų sukimosi kryptį, variklio sūkius transformuoja į įvairius važiavimo greičius, esant tuščiai eigai atjungia variklį nuo varančiųjų ratų bei keičia sukimo momentą, priklausantį nuo automobilio apkrovos.  Nors mechaninės bėgių dėžės priežiūra yra ganėtinai paprasta, tačiau dėl tam tikrų priežasčių ji gali sugesti. Mechaninės bėgių dėžės remontas – tai paslauga, kurią gali pasiūlyti ne taip ir mažai autoservisų, tad visada rasite patį palankiausią pasirinkimą.

Techninė mechaninės bėgių dėžės priežiūra

Prižiūrėti mechaninę bėgių dėžę yra gana paprasta: svarbu stebėti, kad per sandariklius neprasiskverbtų alyva, o automobiliui važiuojant ar stovint nebūtų girdimi pašaliniai garsai. Vairuotojams svarbu pasirūpinti, kad alyvos lygis būtų optimalus, ir ji būtų pakeičiama gamintojo nurodytais intervalais. Keičiant tepalus pavarų dėžės temperatūra turi būti tokia, kokia yra nurodyta rekomendacijose, nes priešingu atveju tai gali lemti pavarų dėžės pažeidimus.

Dažniausi mechaninės pavarų dėžės gedimai

Mechaninės bėgių dėžės remontas reikalingas tuomet, jei sudyla pavarų dėžės krumpliaračiai, jei susidėvi jos guoliai ar lizdai, susidėvi perjungimo mechanizmo fiksatoriai ar sulūžta jų spyruoklės. Jei pavarų dėžės sandarikliai nėra pakankamai sandarūs, gali ištekėti alyva, ir dėl šios priežasties pavarų dėžė kur kas labiau įkais. Kadangi visuomet yra siekiama, kad įvairios automobilių dalys tarnautų kuo ilgesnį laiką, svarbu laiku pastebėti įvairius gedimus, ir kuo anksčiau kreiptis į specialistus.

Kur kreiptis dėl mechaninės pavarų dėžės remonto?

Mechaninės bėgių dėžės remontas yra siūlomas labai įvairiuose autoservisuose, tad visuomet galima pasirinkti tokį, kuriame teikiamų paslaugų kokybe tikrai netektų nusivilti. Ieškodami palankiausių pasirinkimo galimybių galėsite atkreipti dėmesį į tai, kokius autoservisus rekomenduoja klientai, taip pat galėsite palyginti skirtingų autoservisų nustatytas kainas, ir t.t. Pasirinkimo galimybių šiuo metu tikrai nestinga, tad neskubėkite apsispręsti, ir tikrai rasite palankiausius sprendimus.

Svarbu atminti, kad smulkūs transporto priemonės gedimai yra kur kas greičiau ir paprasčiau pašalinami, tad tuomet, jei pastebėsite tam tikrus transporto priemonės veikimo nesklandumus, paprasčiausiai nuvykite į pasirinktą autoservisą, ir netrukus gedimai bus pašalinti.