Kada reikalingas sankabos disko keitimas?

Sankaba – tai transporto priemonės dalis, kuri sukimo momentą perduoda trinties jėgoms. Būtent sankaba padeda automobiliui lėtai pajudėti iš vietos, todėl ji neabejotinai yra viena svarbiausių sklandaus automobilio darbo dalių. Kaip ir kitos automobilių dalys, sankaba anksčiau ar vėliau nusidėvi, todėl gali būti reikalingas sankabos disko keitimas. Ši paslauga yra teikiama daugybėje įvairių autoservisų, todėl vairuotojai visada gali pasirinkti tokį, kuris geriausiai pateisintų poreikius.

Kada gali prireikti šios paslaugos?

  • Sankabos disko keitimas dažniausiai yra reikalingas šiais atvejais:
  • Kai automobilio sankaba buksuoja ar praslysta;
  • Kai sankaba ima trūkčioti ar strigti;
  • Kai spaudžiant sankabos pedalą pasigirsta triukšmas.

Dažniausi sankabos gedimai ir jų priežastys

  • Sankaba ima buksuoti: taip dažniausiai nutinka tuomet, kai susidėvi sankabos diskai, ar kai pažeidžiami pavarų dėžės sandarikliai. Taip pat tam gali turėti įtakos pernelyg didelis tepalų kiekis, kuris užteršia automobilio dalis. Jei sankaba nuolat praslysta, tam gali turėti įtakos sankabos disko perkaitimas arba kiti transporto priemonės gedimai. Jei disko galai yra smarkiai sudilę, tokiu atveju pastebimi sankabos valdymo defektai.  Trūkusi sankabos spaudžiamojo disko membrana gali lemti pernelyg didelę sankabos išjungimo guolio eigą, todėl sankaba nuolat praslysta;
  • Jei sankaba ima strigti arba trūkinėti, tai gali reikšti, kd sankabos elementai buvo netinkamai sumontuoti, arba jie yra užteršti tam tikrais nešvarumais. Jei sankabos pedalas veikia pernelyg sunkiai, sankabos diskas gali būti nusidėvėjęs, tad tokiais atvejais bus reikalingas sankabos disko keitimas;
  • Jei spaudžiant sankabos pedalą pasigirsta triukšmas, tai gali reikšti sankabos išjungimo guolio defektus, kurie atsiranda dėl blogo guolio centravimo, ištekėjusio guolio tepalo, ir t.t.

Prasto sankabos veikimo priežasčių gali būti ir kur ks daugiau, tad tuomet, jei pastebėsite tam tikrus sankabos darbo nesklandumus, nedvejodami kreipkitės į autoservisų meistrus, kurie nustatys tikslias gedimų priežastis, ir, žinom, jas pašalins. Jei bus reikalingas sankabos disko keitimas, remonto darbai bus atliekami pakankamai greitai, o autoservisų, kuriuose yra siūloma ši paslauga, rasite taip pat nemažai, taigi, galėsite išsirinkti patį tinkamiausią.