Kada reikalingas katalizatorių keitimas?

Katalizatorius – labai svarbi automobilio išmetimo sistemos dalis, kuri užtikrina, kad į aplinką patektų kuo mažiau išmetamųjų dujų. Įprastai katalizatoriai gali būti eksploatuojami tol, kol nuvažiuojama maždaug 100 000 kilometrų, o vėliau turi būti atliekamas katalizatorių keitimas. Tą pastebėti dažniausiai nėra labai sunku, nes apie būtinybę katalizatorių pakeisti nauju išduoda tam tikri gana specifiški požymiai.

Kada katalizatorių pakeisti nauju?

  • Kai automobilio variklis yra sunkiai paleidžiamas, dingsta trauka;
  • Kai spaudžiant akceleratoriaus pedalą variklis sunkiai vysto apsukas;
  • Kai kuro sąnaudos tampa didesnės nei įprastai.

Katalizatorius, kaip ir kai kurios kitos automobilio detalės, nėra remontuojamas, tad tuo atveju, jei katalizatorius nebefunkcionuoja kaip anksčiau, reikalingas jo keitimas.

Pasirūpinkite kokybišku katalizatorių keitimu

Jei turi būti atliekamas katalizatorių keitimas, labai svarbu pasirūpinti, kad ši paslauga būtų tikrai kokybiška. Kartais autoservisų darbuotojai paprasčiausiai išmuša katalizatoriaus elementą palikdami tik metalinę korpuso dalį, tačiau tai gali turėti net labai rimtas pasekmes. Jei katalizatoriaus elementas yra pašalinamas, tokiu atveju automobilis ima skleisti kur kas didesnį triukšmą, išmetamosios dujos nėra pakankamai atvėsinamos, todėl išmetimo sistemos dalys nusidėvi greičiau, todėl to geriausia išvengti. Rinkdamiesi autoservisą, kuriame atliekamas katalizatorių keitimas, galite pasidomėti, kaip apie meistrų teikiamas paslaugas atsiliepia klientai, ir tai gali padėti paprasčiau priimti sprendimą.

Katalizatoriaus gedimo priežastys

Kaip jau minėta anksčiau, katalizatorių keitimas įprastai reikalingas tuomet, kada nuvažiuojama maždaug 100 000 km, tačiau šios išmetimo sistemos dalies dėvėjimuisi gali turėti įtakos ir nekokybiško kuro naudojimas. Tuo atveju, jei vairuotojai naudoja kurą su kenksmingomis priemaišomis, katalizatorius kur kas greičiau nustoja funkcionuoti. Taip pat katalizatoriui neigiamą įtaką turi į degimo kamerą patenkantis aušinimo skystis ar tepalas.

Nors katalizatorių anksčiau ar vėliau teks pakeisti nauju, tačiau jūs galite pasirūpinti, kad jo eksploatacija būtų kiek įmanoma ilgesnė. Rekomenduojama naudoti tik kokybišką kurą, nes priešingu atveju tai lems katalizatoriaus gedimus, ir jums teks pasvarstyti apie šios detalės keitimą. Vis dėlto, jei tektų kreiptis į meistrus, patartina neskubėti, ir pirmiausia įsitikinti, kad tam tikrame autoservise katalizatorių keitimas bus atliekamas tikrai kokybiškai.